Bez słów

„Bez słów”  to plastyczna impresja Viktorii z klasy 1Tlb. „Błękit oznacza niebo, a żółty symbolizuje łan zboża”- wyjaśnia nam znaczenie barw nasza uczennica pochodząca z Ukrainy. W realizację wymownego pomysłu zaangażowały się również  koleżanki z klasy 😊.

Ulotki informacyjne dla uchodźców

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  przygotowała napisane w przystępny i czytelny sposób ulotki  informacyjne dla uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy przekroczyli granicę Polski. Ulotka ma ułatwić uchodźcom funkcjonowanie w pierwszych  godzinach i dniach pobytu w naszym kraju.

Czytaj więcej

Geografia-bliżej niż myślę...

Najlepsi w konkursie "Geografia-bliżej niż myślę..."

Kacper Szumski i Mikołaj Skrzypczyk z klasy 1 Tcr oraz Julia Fecek i Milena Jońca z klasy 1 Tlb. 

Wypożyczalnia gier- Projekt Polskiej Akcji Humanitarnej

Udział w grze „Reporterzy i reporterki na globalnym Południu” wzięła klasa 2 Tl. Uczniowie w trakcie gry mieli za zadanie poznać lokalną rzeczywistość, warunki życiowe oraz działalność społeczną czterech krajów Afryki Wschodniej: Ugandy, Kenii, Somalii oraz Sudanu Południowego.

Czytaj więcej

Degustacja książek

W marcu w bibliotece zapraszamy na niezwykłą degustację. Minirestauracja zaoferuje wam najlepsze smaki. Zabawa trawa od 7.III-1.IV. w godzinach 8:00-13.00 w bibliotece szkolnej.

Czytaj więcej

Bieg Tropem Wilczym

W dniu 1 marca w Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” uczniowie CKZiU w Strzelcach Opolskich przyłączyli się do uhonorowania tego święta. Na  naszych szkolnych obiektach sportowych odbyły się biegi naszych uczniów na dystansie 1963m, biegi sztafetowe uczniów w pełnym umundurowaniu, quiz wiedzy o działalności Żołnierzy Wyklętych oraz tor sprawnościowy.

Czytaj więcej

Baśń nie tylko dla dzieci w Teatrze Nowym w Zabrzu

„Dawno, dawno temu…” Tak zaczyna się większość baśniowych opowieści, ale nie ta, bo chociaż spektakl w Teatrze Nowym w Zabrzu zainspirowany został baśnią „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena, adresowany jest nie tylko dla dzieci, lecz również dla dorosłych.

Czytaj więcej

Walentynkowy quiz w bibliotece

14 lutego w Święto Zakochanych rozpoczął się quiz „Miłość w różnych odsłonach”. Każdy kto chciał sprawdzić swoje siły ruszył do boju i tak 211 osób brało udział w zmaganiach, ile wiedzą o tym ciepłym uczuciu.

Czytaj więcej

Komunikat

Komunikat CKZiU w Strzelcach Opolskich w sprawie dodatkowej pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla dzieci i młodzieży.

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 8 lutego 2022 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. (Dz.U 2022.poz. 339) od 1 marca br. szkoły publiczne i niepubliczne będą mogły realizować dodatkowe zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej w dodatkowym wymiarze godzin.

Czytaj więcej

EXPLORY 2022

28 stycznia 2022 ogłoszono wyniki I Etapu Konkursu Naukowego Explory 2022. Z ogromną radością informujemy, że 3 projekty uczniów CKZiU zakwalifikowały się do kolejnego etapu konkursu!!!

Rafał Grega  „Sklepy na Biogaz” z klasy 1 Ta
Łukasz Ploch „Sterownik Uniwersalny do zastosowań domowych” z klasy 3 Pam
Adam Bajorek  „Water Recovery System” z klasy 3 Pam

Czytaj więcej